Kolorowy Kłębek

Instagram

Facebook

Hej, Hej!

 

   Dziś jeden z podstawowych tematów, który nurtuje wszystkich, którzy zaczynają szydełkować. Wykonywać na szydełku można dosłownie wszystko, zaczynając od serwetek, po pufy. 

   Na samym początku musisz sam/a zastanowić się co chcesz tworzyć i tylko na tym się skupić. Ja na przykład już wiem, że nie nadaję się do tworzenia jakichkolwiek serwetek, choć podobają mi się bardzo, czy robienia ubrań. Niejednokrotnie stworzona przeze mnie czapka była za duża, a sweter za ciasny :) Wywnioskowałam, że po prostu takie robótki nie są dla mnie i zaczęłam tworzyć maskotki. 

   Na początki swoje drogi z szydełkiem na pewno będziesz się często zniechęcał/a, ale uwierz mi, warto stracić czas na samym początku na to aby znaleźć tą rzecz dla siebie z której będziesz dumny/a. To musi sprawiać Ci przyjemność, a nie wywoływać u Ciebie negatywne emocje i jakiś przymus. Czasem przychodzi to szybko, tak jak w moim przypadku (o tym opowiem Wam kiedyś indziej :)), a czasem potrzeba na to długich miesięcy. Ja, oczywiście, nie ukrywam, że również lubię sobie czasami wydziergać coś innego niż maskotka, jak np. chusta, ale jednak cały czas skupiam się najbardziej na przytulankach. 

   Mówię o tym wszystkim dlatego, że jeżeli będziesz wykonywał/a przeróżne rzeczy na szydełku, to nie będziesz tego wykonywać dobrze. Będziesz mieć po prostu za dużo w głowie i w efekcie możesz nie robić tego z przyjemności. 

   Pamiętaj, że gdy już wybierzesz coś na czym chciałbyś/abyś się skupić, ćwiczenie czyni mistrza. Rób to jak najczęściej możesz.

 

 

   Miłego dnia Kochani,

   Kolorowy Kłębek

   

Co szydełkować? #2

13 grudnia 2021

Kolorowy Kłębek