Kolorowy Kłębek

Instagram

Facebook

Kolorowy Kłębek

MIŚ ZBYŚ

   W krainie Kolorowy Kłębek właśnie kończyła się jesień. Wszyscy szykowali się na chłodniejsze dni i zaczynali składać jedzenie na zimę. Miś Zbyś jak zwykle nie chciał przezimować z niczym innym jak tylko ze swoim ukochanym miodkiem. Szukał go w każdym drzewiej gdy inne misie z krainy prosiły go o pomoc i jego poszukiwaniu, od razu się zgadzał. Pewnego dnia spotkał się z króliczkiem Boryskiem.

– Jak tam Ci idzie składowanie pożywienia Zbysiu?

– Bardzo dobrze. Mam prawie calutką spiżarnię miodku – powiedział zadowolony z siebie.

– Misiu, ale wiesz o tym, że jedzenie samego miodu jest niezdrowe? Lepiej przygotuj sobie jeszcze jakieś warzywa i owoce. 

Zbysiu spojrzał na niego ze zdziwioną miną.

– Jak to? Przecież dla misia miód jest właśnie najlepszy.

– Oczywiście miód jest zdrowy i potrzebny, ale z umiarem. Przecież Ty misiu, ledwo mieścisz się do swojej chatki, tyle tego jesz.

– No dobrze, może i jestem grubiutki, ale za to jaki jestem szczęśliwy…

– Zrobisz jak będziesz chciał Zbysiu. Ja muszę iść dalej szukać marchewek i sałaty – powiedział Borysek i każde z nich poszło w swoją stronę.

Gdy miś Zbyś znalazł się w swoim domku postanowił zjeść sobie troszkę miodu. Niestety nie skończyło się na jednym słoiku tylko, aż na trzech. To było stanowczo za dużo dla tak malutkiego misia.

– Ojej, ale się źle czuje – powiedział łapiąc się za brzuch. Usiadł na kanapie i pomimo bólu zapadł w sen. 

Śniło mu się, że jest taki gruby, że nie może wyjść ze swojej chatki, a miód wypełnia wszystkie pokoje w jego domku. Wystraszony wstał i wybiegł na zewnątrz. Pierwsze co zrobił, udał nie do króliczka Boryska. 

– Wiesz co króliczku… ja to chyba na prawdę przerzucę się na te warzywa i owoce – powiedział ciężko oddychając po biegu, który właśnie wykonał.

– A co Ci się tak nagle odmieniło? – zapytał zdziwiony króliczek.

– Miałem tak straszny sen, że nie chcę nawet o nim myśleć.

Borysek już o nic więcej nie pytał, tylko starał się mu pomóc. Dał Zbysiowi kilka marchewek, sałatę, jabłka i gruszki. Miś podziękował mu i w zamian za to dał Boryskowi kilka słoików miodu.

Od tej pory miś Zbyś szukał różnych warzyw i owoców, a miód który udało mu się zebrać w bardzo dużej części oddał innym mieszkańcom Kolorowego Kłębka.

 

Morał z tej bajki jest taki, że trzeba zdrowo się odżywiać. Zamiast ciastka, chwyć za jabłko czy gruszkę. Ono też jest słodkie, a na pewno zdrowsze. Warzywa też są przepyszne i mają w sobie mnóstwo witamin, które potrzebujesz, aby być dużym i zdrowym.

POWRÓT