Kolorowy Kłębek

Instagram

Facebook

Kolorowy Kłębek

MYSZKA MILENKA

   Myszka Milenka zawsze marzyła o lataniu. Uwielbiała przyglądać się ptakom i samolotom. Podziwiała te maszyny, ponieważ były ogromne, a przy tym bardzo głośne. Ptaki natomiast wydawały jej się lekkie jak piórko.

– Ciekawe jak wygląda Kolorowy Kłębek z góry – zastanawiała się leżąc i patrząc w niebo.

Rozmyślała Prz tym, jakie to uczucie wznieść się w powietrze i dotykać chmur. 

Opowiedziała o swoim marzeniu mieszkańcom krainy. Oni wysłuchali jej, ale uznali, że to niemożliwe. 

– Przecież myszki nie potrafią latać – powiedział z delikatnym uśmieszkiem hipopotam Grześ.

– A ja udowodnię Wam, że może – odpowiedziała stanowczo Milenka i szybko pobiegła do swojej norki. Nie zamierzała się poddać tylko dlatego, że nikt w nią nie wierzył. 

W swoim domku, uszyła pelerynę. Zajęło jej to trochę czasu, ale było warto. Kolejnego dnia, wspięła się na drzewo i odbijając od gałęzi wzbiła się w niebo. Czuła się niesamowicie. Mogła obserwować wszystko z góry, a przy tym wykonywać piruety. Leciała razem z ptakami, widziała z bliska samoloty, a przede wszystkim była szczęśliwa. Gdy zobaczyli to mieszkańcy, byli zdziwieni i zachwyceni. Kiedy tylko myszka wylądowała, wszyscy do niej podbiegli

– Przepraszamy Cię Milenko. Nie wierzyliśmy w to, że taka mała myszka może umieć latać i bardzo się myliliśmy. To co zrobiłaś było niesamowite. 

– Przyjmuję Wasze przeprosiny. W końcu każdy może się pomylić – powiedziała i posłała im promienny uśmiech. 

Wszyscy pytali się myszki jak to było być w górze wśród chmur i jak tak na prawdę one wyglądają. Każdy przecież myśli, że są stworzone z waty cukrowej, ale rzeczywistość jest troszkę inna.

Z tej bajki morał jest prosty, wystarczy w siebie wierzyć a wszystko jest możliwe do zrealizowania. Warto mieć marzenia i do nich dążyć.

POWRÓT